LOF Kalundborg - kurser, foredrag, oplevelser - Nordvestsjælland - Kalundborg & Odsherred

Nordvestsjælland - Kalundborg & Odsherred

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Gavekort 1000 kr
    Start: 01.06.18
    fredag 17:00
    Karina Vincentz Andersen
    Kalundborg, Oplyses senere
  • @navn
     
    Gavekort 200 kr
    Start: 11.06.18
    mandag 17:00
    Karina Vincentz Andersen
    Kalundborg, Oplyses senere
  • @navn
     
    Gavekort 400 kr
    Start: 11.06.18
    mandag 17:00
    Karina Vincentz Andersen
    Kalundborg, Oplyses senere
  • @navn
     
    Internettet
    Start: 05.03.18
    mandag 15:30
    Preben Sørensen
    Kalundborg, Rynkevangskolen
  • @navn
     
    Internettet
    Start: 09.04.18
    mandag 15:30
    Preben Sørensen
    Nykøbing Sj, Grundtvigskolen
  • @navn
     
    Knivkursus
    Start: 23.02.18
    fredag 18:00
    Mikael Hansen
    Føllenslev, Firhøjskolen
  • @navn
     
    Landskabsmaleri
    Start: 23.02.18
    fredag 15:30
    Solvejg Kristensen
    Kalundborg, Skolen på Herredsåsen
  • @navn
     
    Malekursus med Anette Lynge
    Start: 26.02.18
    mandag 17:30
    Anette Lynge
    Fårevejle, Fårevejle fritidscenter
  • @navn
     
    Meditations- og selvkærligheds kursus
    Start: 20.02.18
    tirsdag 19:00
    Julieane Helen Johannsen
    Høng, Høng skole
  • @navn
     
    Regneark for begyndere
    Start: 09.04.18
    mandag 18:30
    Preben Sørensen
    Nykøbing Sj, Grundtvigskolen
  • @navn
     
    Regneark for begyndere
    Start: 05.03.18
    mandag 18:30
    Preben Sørensen
    Kalundborg, Rynkevangskolen
  • @navn
     
    Snoninger
    Start: 12.03.18
    mandag 19:00
    Diana Aino Reinert
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Styrk din bækkenbund
    Start: 18.03.18
    søndag 10:00
    Liselotte le Dous
    Nykøbing Sj, Pakhuset
  • @navn
     
    Styrk dit barn/din teenagers selvværd
    Start: 01.03.18
    torsdag 17:00
    Grethe Lindbjerg Sørensen
    Asnæs, Sydskolen afdeling Asnæs
  • @navn
     
    Tantra Yoga
    Start: 22.02.18
    torsdag 19:00
    Helle Werth
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Yoga
    Start: 20.03.18
    tirsdag 17:00
    Marriane Mathilde Siff Beyer
    Kalundborg, LOF-Huset
 

Er startet

  • @navn
     
    Aqua Fitness
    mandag 14:00
    Gitte Grønbech
    Asnæs, Asnæs Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua Fitness
    mandag 12:00
    Gitte Grønbech
    Vig, Vig hallen
  • @navn
     
    Benhård yoga for rigtige mænd
    torsdag 19:00
    Marie Thorhauge
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Bevæg dig glad
    tirsdag 09:30
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nordgårdsskolen
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    tirsdag 10:00
    Henriette Mæhle Vedsegaard
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Bevægelse-afspænding
    fredag 09:15
    Tina Hansen
    Svebølle, Plejecentret 'Åvangen'
  • @navn
     
    Bevægelse-callanetics
    mandag 09:30
    Tina Hansen
    Kalundborg, Bredgade 26
  • @navn
     
    Bevægelse-callanetics - Hensynstagende
    onsdag 10:10
    Tina Hansen
    Kalundborg, Bredgade 26
  • @navn
     
    Brugsting væves
    tirsdag 16:30
    Lone Merete Jørgensen
    Høng, Høng Rådhus
  • @navn
     
    De 5 tibetanere og afspænding
    lørdag 11:15
    Liselotte le Dous
    Nykøbing Sj, Pakhuset
  • @navn
     
    Drop in Yoga
    mandag 16:45
    Marriane Mathilde Siff Beyer
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Efterfødsel med babysmassage og motorik
    fredag 11:30
    Tina Hansen
    Kalundborg, Bredgade 26
  • @navn
     
    El-guitar eller akustisk guitar for begyndere og let-øvede
    torsdag 00:00
    Mathilde Schou
    Kalundborg, Musisk Skole
  • @navn
     
    Engelsk
    onsdag 17:00
    Hanne Lis Vestergaard Nielsen
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Engelsk - øvede
    mandag 09:00
    William Mulock Bentley
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Engelsk for begyndere og let øvede
    torsdag 10:15
    William Mulock Bentley
    Asnæs, Kulturhus Aksen
  • @navn
     
    Fransk - let øvede
    mandag 00:00
    Marianne Bjergfeldt
    Nykøbing Sj, Pakhuset
  • @navn
     
    Fransk for begyndere
    mandag 00:00
    Marianne Bjergfeldt
    Nykøbing Sj, Pakhuset
  • @navn
     
    Gotved pilates
    torsdag 09:00
    Liselotte le Dous
    Nykøbing Sj, Egebjerg Forsamlingshus
  • @navn
     
    Gotved pilates
    torsdag 10:10
    Liselotte le Dous
    Nykøbing Sj, Egebjerg Forsamlingshus
  • @navn
     
    Gotved pilates
    lørdag 10:00
    Liselotte le Dous
    Nykøbing Sj, Pakhuset
  •  
     
    Hatha-yoga
    tirsdag 13:15
    Birthe Frølich Hansen
    Kalundborg, LOF-Huset
  •  
     
    Hatha-yoga
    tirsdag 15:00
    Birthe Frølich Hansen
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Hatha-yoga - Hensynstagende
    torsdag 10:00
    Birthe Frølich Hansen
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Hatha-yoga - Hensynstagende
    torsdag 12:00
    Birthe Frølich Hansen
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Helse og afspænding
    tirsdag 15:00
    Brigitte Tove Nielsen
    Høng, Høng Gymnastikforening
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    torsdag 09:20
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    torsdag 09:55
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    tirsdag 11:45
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    onsdag 12:25
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    tirsdag 12:55
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    onsdag 09:45
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    onsdag 11:45
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    onsdag 13:30
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    torsdag 08:00
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    onsdag 08:45
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    torsdag 11:15
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    mandag 10:45
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    mandag 10:05
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    torsdag 08:35
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    mandag 09:30
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    tirsdag 12:20
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    torsdag 10:40
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    onsdag 10:25
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    mandag 11:35
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hensynstagende varmtvands træning
    onsdag 08:10
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Hold for gigtplagede
    onsdag 10:00
    Marie Thorhauge
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Italiensk - let øvede/ øvede
    mandag 18:30
    William Mulock Bentley
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Italiensk for begyndere
    torsdag 11:30
    William Mulock Bentley
    Asnæs, Kulturhus Aksen
  • @navn
     
    Knipling
    tirsdag 15:15
    Hanne Berg
    Kalundborg, Dagcentret Munkesøparken
  • @navn
     
    Knipling
    tirsdag 18:45
    Hanne Berg
    Kalundborg, Dagcentret Munkesøparken
  • @navn
     
    Knipling
    onsdag 18:15
    Helle Schultz
    Høng, Høng skole
  • @navn
     
    Knipling
    mandag 10:00
    Hanne Berg
    Asnæs, Kulturhus Aksen
  • @navn
     
    Kreativ syning
    tirsdag 18:30
    Maria Nielsen
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Kreativ syning
    mandag 15:45
    Maria Nielsen
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Kreativt værksted
    mandag 13:00
    Gethe Maag
    Kalundborg, Minihøjskolen
  • @navn
     
    Madlavning for mænd
    tirsdag 18:30
    Erik Rygaard
    Høng, Høng skole
  • @navn
     
    Mal på livet løs
    tirsdag 19:00
    Solvejg Kristensen
    Kalundborg, Skolen på Herredsåsen
  • @navn
     
    Morgenyoga med meditation - Hensynstagende
    torsdag 08:30
    Marriane Mathilde Siff Beyer
    Kalundborg, LOF-Huset
  •  
     
    Motion og Afspænding
    torsdag 09:00
    Hanne Kaspersen
    Snertinge, Vesterlunden ældrecenter
  • @navn
     
    Motion og Afspænding
    tirsdag 09:45
    Hanne Kaspersen
    Svebølle, Plejecentret 'Åvangen'
  • @navn
     
    Nakke/ryghold
    mandag 10:45
    Tina Hansen
    Kalundborg, Bredgade 26
  • @navn
     
    Patchwork
    tirsdag 09:45
    Asta Kær Rosenbeck
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Saxofon
    tirsdag 15:00
    Ole Schramm
    Kalundborg, Sprogcentret i Kalundborg
  • @navn
     
    Seniordans
    fredag 15:00
    Jytte Lene Sørensen
    Kalundborg, Svallerup Skole
  • @navn
     
    Spansk - absolut begyndere
    torsdag 19:00
    Karen Ingeborg Domke Gonzalez
    Asnæs, Sydskolen afdeling Asnæs
  • @navn
     
    Spansk- Begyndere
    torsdag 13:30
    William Mulock Bentley
    Asnæs, Kulturhus Aksen
  •  
     
    Spansk- Begyndere - Del 2
    onsdag 09:00
    William Mulock Bentley
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Spansk Letøvede
    tirsdag 17:00
    Alfonso Fernando Aguilar Jaime
    Kalundborg, Rynkevangskolen
  • @navn
     
    Spansk- Øvet
    tirsdag 18:45
    Alfonso Fernando Aguilar Jaime
    Kalundborg, Rynkevangskolen
  • @navn
     
    Svøm og træn
    mandag 13:00
    Jytte Peitsch Kure
    Vig, Vig hallen
  • @navn
     
    Tegning og maling
    tirsdag 19:00
    Jack Lundsdal
    Kalundborg, KTC
  • @navn
     
    Tværfløjte
    mandag 17:00
    Ulrik Hansen
    Kalundborg, Musisk Skole
  • @navn
     
    Tysk for let øvede
    torsdag 18:30
    Ruth Christensen
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Vandreture i Geoparken
    fredag 10:00
    Karina Vincentz Andersen
    Odsherred
  • @navn
     
    Varmtvands træning
    torsdag 11:55
    Jytte Peitsch Kure
    Nykøbing Sj, Nykøbing Svømmehal
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    fredag 16:50
    Lene Andersen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    fredag 16:05
    Lene Andersen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    torsdag 14:15
    Anne Thomsen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    torsdag 20:00
    Lene Jerne Larsen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    lørdag 11:15
    Lene Andersen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    lørdag 09:45
    Lene Andersen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    torsdag 12:00
    Anne Thomsen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    lørdag 10:30
    Lene Andersen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    torsdag 20:45
    Lene Jerne Larsen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    torsdag 12:45
    Anne Thomsen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    torsdag 13:30
    Anne Thomsen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    lørdag 09:00
    Lene Andersen
    Kalundborg, Synscenter Refsnæs
  • @navn
     
    Yachtskipper af 3. grad
    mandag 19:00
    Mogens Petersen
    Kalundborg, Skolen på Herredsåsen
  • @navn
     
    Yoga
    tirsdag 17:00
    Marriane Mathilde Siff Beyer
    Kalundborg, LOF-Huset
  • @navn
     
    Yoga for mænd og kvinder
    mandag 16:00
    Wini Hald
    Høng, Høng skole
  •  
     
    Yoga mod kroniske smerter og fibromyalgi
    onsdag 09:00
    Jeanette Teataud- Johansen
    Vig, Yogafarmen
  • @navn
     
    Zumba
    tirsdag 00:00
    Dinna Guldborg
    Nykøbing Sj, Grundtvigskolen
  • @navn
     
    Zumba for seniorer
    onsdag 09:00
    Carmen Rosa Olsen
    Nykøbing Sj, Nordgårdshallen
  •  
     
    Zumba for seniorer
    mandag 10:00
    Carmen Rosa Olsen
    Nykøbing Sj, Nordgårdshallen
  •  
     
    Zumba for seniorer
    onsdag 10:00
    Carmen Rosa Olsen
    Nykøbing Sj, Nordgårdshallen
  • @navn
     
    Zumba for seniorer
    mandag 11:00
    Marie Thorhauge
    Kalundborg, LOF-Huset
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kalender